NOVOPYRINE Ampul

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Metamizol sodyumdur. NOVOPYRINE Ampul, ani ya da kontrol altına alınamayan normalin üstündeki ağrılarda kullanılmaktadır. NOVOPYRINE, diş apsesi, migren ve normalden farklı dayanılmaz regl sancısı, tümör ağrısı, ameliyattan sonra görülen ağrılar; mide, bağırsak, idrar veya safra kanalının ağrılı krampları, omurganın ağrıyla birlikte tutulmaları, sinir ağrısı, varis, bel fıtığı, boyun fıtığı veya romatizma ağrılarının dindirilmesinde; grip, soğuk algınlığı yada enfeksiyon hastalıklarında gözlenen yüksek ateşin düşürülmesinde çok  hızlı etki göstererek, vücudun gevşemesini sağlar.

NOVOPYRINE 1 gr/2 ml 10 Ampul Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. NOVOPYRINE ameliyat sonrası, mide, bağırsak, idrar, safra kanallarındaki kramplı ağrılar kas-iskelet sistemi ağrıları, mafsal ağrılar ile ilgilidir.
  2. Az ağrılı rahatsızlıklarda kullanılmamalıdır.
  3. NOVOPYRINE kullanımından sonra nabızda artış, kol ve bacaklarda soğukluk hissi, soğuk ter, baş dönmesi, uyuşukluk, bulantı, deri renginin solması, solunum güçlüğü, yüzde şişkinlik, kaşıntı, kalp bölgesinde basınç hissi gibi şok belirtilerinden herhangi birisi ya da birkaçı görüldüğünde acilen doktora haber verilmeli ve doktor gelene kadar havadar bir yerde hasta baş aşağı vaziyette yatırılmalı ve soluk yolunun açık tutulmasına yardımcı olunmalıdır.
  4. Eğer, mide veya bağırsaklarınızda iltihaplı bir hastalık veya ülser şüphesi,  böbrek veya karaciğer işlevlerinde ciddi yetersizlik, düşük tansiyon, nazal şişkinlik, lösemi, aneminiz ya da laktoz, galaktoza hassasiyetiniz, müzmin kurdeşeniniz var ise NOVOPYRINE ilacı hekime danışmadan kesinlikle kullanmamalısınız.
  5. İlacın kullanımı sırasında idrar renginde kızarıklık, kırmızılık olabilir; bu durum zararsız olup ilacın metabolizmasına ait bir ürününün vücuttan atılımından kaynaklanmaktadır.
  6. Hamilelikte 6. aydan itibaren kullanılması doğmamış çocukta doğum kusuruna; süt veren kadınlarda kullanılması emzirilen çocuk için zararlı olabilir.
  7. NOVOPYRINE kullanımı süresince göğüs ağrısı, soluk alırken zorlanma, konuşma bozukluğu, görme veya denge bozukluğu gibi kalp ya da dolaşım problemi belirtilerinde acilen bir sağlık kuruluşuna müracaat ediniz.
  8. Üç aylıktan küçük, beş kilodan aşağı süt çocuklarına verilmemelidir.
  9. NOVOPYRINE Ampulün etken maddesine daha evvel bir hassasiyet geliştiyse bu ilacı kullanmaktan kaçınınız.

 

NOVOPYRINE 1 gr/2 ml 10 Ampul’ün Kullanım Şekli :

-Bu ilacı hekim nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanılması gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerini dikkate alınız. Tavsiye edilen miktardan daha fazla ya da  NOVOPYRINE ampulün bırakılmasını gerektirecek hallerde devam etmeyi ısrarla uzatırsanız başka bir rahatsızlık ortaya çıkabilir ve bu durum sağlığınızı olumsuz etkiler.

NOVOPYRINE kas ya da toplardamar içine kullanılır. Ancak, 3 ay ila 11 aylık çocuklarda damardan verilmesi uygun değildir.

 

NOVOPYRINE 1 gr/2 ml 10 Ampul Yan Etkileri :

NOVOPYRINE kullanımının ardından soluma zorluğu, karında ağrı,  ciltte kaşınma, kabarma, şuur kaybı, yüzünüzde, dudak, dil ya da boğazınızda şişlik durumlarında acilen hekiminizi arayınız.

 

İlaç Etken Maddesi: Metamizol sodyum
İlaç Marka İsmi: NOVOPYRINE 1 gr/2 ml 10 Ampul

NOVOPYRINE Ampul kullanma talimatı


NOVOPYRINE Ampul İlaç Prospektüsü

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir