Noroxin Film Tablet

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi  Norfloksasin’dir. Noroxin Film Tablet, vücuttaki bakterilerle savaşarak , farklı türdeki bakteriyel enfeksiyonları  tedavi edici bir antibiyotiktir. Mide ve bağırsak ile ilgili enfeksiyonlar; idrar yolu enfeksiyonları (idrar kesesi iltihaplanması, prostat iltihaplanması, böbrek iltihaplanması gibi); üreme-boşaltım organları ile ilgili enfeksiyonlar; bel soğukluğu (gonore); bakteri kökenli hastalıklara karşı koruyucu olarak ve tifo hastalığı tedavisinde kullanılır.

Noroxin Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Mide ve bağırsak ile ilgili enfeksiyonlar; idrar yolu enfeksiyonları (idrar kesesi iltihaplanması, prostat iltihaplanması, böbrek iltihaplanması gibi); üreme-boşaltım organları ile ilgili enfeksiyonlar; bel soğukluğu (gonore); bakteri kökenli hastalıklara karşı koruyucu olarak ve tifo hastalığı tedavisinde kullanılır.
 3. Bu ilaç, soğuk algınlığı veya grip gibi virüslerin yol açtığı enfeksiyonları tedavi etmemektedir.
 4. Bu ilacı kullanırken  kendinizi iyi hissetseniz bile doktorunuzun önerdiği sürece kullanmanız gerekiyor. Çünkü enfeksiyonun tamamen temizlenmeden de rahatsızlıklarınızda  iyileşmeler görülebilir.
 5. Bu ilacın kullanımı ishale sebep olabilir.  Eğer sulu ve kanlı ishaliniz var ise acilen  doktorunuza başvurunuz. Çünkü bu durum yeni bir enfeksiyonun belirtisi olabilir. Doktorunuz söylemedikçe ishali durdurmak için herhangi bir ilaç kullanmayınız.
 6. Eğer karaciğer rahatsızlığınız veya böbrek rahatsızlığınız varsa veya herhangi bir antibiyotik ilaca karşı  alerji, çizgili kas zayıflığı hastalığınız, eklem problemleri, epilepsi veya daha önceden geçirilmiş ani hastalık nöbetleri, şeker hastalığı (diyabet), kanda düşük potasyum seviyesi (hipokalemi) ya da aile geçmişinde veya kişisel uzun QT sendromu varsa bu ilacı kullanmadan önce muhakkak doktorunuza durumunuzu anlatınız. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 7. Bu ilaç tendon şişmesi ya da yırtılmasına sebep olabilir. Eğer, 60 yaşın üzerindeyseniz veya  ağız yoluyla steroid grubu bir ilaç alıyorsanız ya da  böbrek, kalp veya akciğer nakli geçirdiyseniz bu riskin meydana gelmesi olasılığı daha fazladır.
 8. İlacınızı kullanırken, ani bir ağrı, acı, şişlik ve eklemlerinizde hareket zorluğu gibi durumlarla karşılaşırsanız, ilacın kullanımını durdurup acilen doktorunuza başvurunuz.
 9. İlacın kullanım sırasında  güneş ışınlarına ve yapay UV ışınlarına maruz kalmaktan kaçınınız. Bu ilaç cildinizi güneş ışınlarına karşı daha hassas hale getirebilir ve güneş yanıklarına sebep olabilir. Dışarı çıkmanız halinde koruyucu giysiler giyiniz.
 10. Bu ilacın kullanımından 2 saat önce ve sonra sukralfat, didanosin, antiasıt ya da vitamin veya mineral takviyeleri  kullanmayınız. Bu ürünler ilacın etkisini azaltabilir.
 11. Bu ilacı kullanırken her zamankinden daha fazla su içmelisiniz.
 12. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız. Doğmamış bebek için zararlı olabilir. Anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

Noroxin Film Tablet’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bol miktarda sıvı ile birlikte alınız. Böylece ilacın midenize zarar verme riski azalır. İlacınızı her gün aynı saatlerde almaya özen gösterin.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Kanlı veya sulu ishal, eklem ağrısı, ciltte kabartı, kolay kanama ya da çürük oluşumu, uyuşukluk, karıncalanma ve vücudun herhangi bir yerinde şiddetli ağrı, yüzde soluk renk, halüsinasyon, görme, bilinç bulanıklığı gibi yan etkilerde acil yardım için doktorunuza başvurmalısınız.

 

 

İlaç Etken Maddesi: Norfloksasin

İlaç Marka İsmi: Noroxin Film Tablet

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir