Nogesic Ampul

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Metamizol sodyum’dur. Nogesic Ampul, ani ya da kontrol altına alınamayan normalin üstündeki ağrılar içindir. Kas-iskelet sistemi ağrıları, taş veya kum dökme ile alakalı krampın da eşlik ettiği ağrı, grip, soğuk algınlığı yada enfeksiyon hastalıklarında ateşli durumlar, kemikte kırık, doku ezilmesi, regl sancısı, migren ve diş apsesinin dayanılmaz ağrılarında hemen başlayan kuvvetli etkisi ile ağrıyı dindirerek, vücudu rahatlatır.

Nogesic Ampul Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. Nogesic ampul üç aylıktan (beş kilo) küçük süt çocuklarına verilmemelidir.
  2. Eğer, mide veya bağırsaklarınızda iltihaplı bir hastalık veya ülser şüphesi,  böbrek veya karaciğer işlevlerinde ciddi yetersizlik, düşük tansiyon, nazal şişkinlik, lösemi, aneminiz ya da laktoz, galaktoza hassasiyetiniz, müzmin kurdeşeniniz var ise Nogesic ampulü hekime danışmadan kesinlikle kullanmamalısınız.
  3. İlacın kullanımı süresince göğüs ağrısı, soluk alırken zorlanma, konuşma bozukluğu, görme veya denge bozukluğu gibi kalp ya da dolaşım problemi belirtilerinde acilen bir sağlık kuruluşuna müracaat ediniz.
  4. İlacın etken maddesine daha evvel bir hassasiyet geliştiyse bu ilacı kullanmaktan kaçınınız.
  5. Hamilelikte özellikle 6. aydan itibaren kullanılması doğmamış çocukta doğum kusuru görülebilir; süt veren kadınlarda Nogesic ampul emzirilen çocuğa zarar verir.
  6. Nogesic ampulün uygulanmasından sonra nabzınızda artış, kol ve bacaklarda soğukluk hissi, soğuk ter, baş dönmesi, uyuşukluk, bulantı, deri renginin solması, solunum güçlüğü, yüzde şişkinlik, kaşıntı, kalp bölgesinde basınç hissi gibi alışılmadık belirtilerde acilen doktora haber verilmeli ve doktor gelene kadar havadar bir yerde hasta baş aşağı vaziyette yatırılmalı ve soluk yolunun açık tutulmasına yardımcı olunmalıdır.
  7. Nogesic ampul az ağrılı durumların tedavisinde kullanılmamalıdır.

 

Nogesic Ampul’ün Kullanım Şekli :

  1. Bu ilacı hekim nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanılması gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerini dikkate alınız. Tavsiye edilen miktardan daha fazla ya da Nogesic Ampülün bırakılmasını gerektirecek hallerde devam etmeyi ısrarla uzatırsanız başka bir rahatsızlık ortaya çıkabilir ve bu durum sağlığınızı olumsuz etkiler.
  2. Nogesic Ampul, kas ya da toplardamar içine kullanılır. Ancak, 3 ay ila 11 aylık çocuklarda damardan verilmesi uygun değildir.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

•Nogesic Ampul kullanımının ardından şuur kaybı, boğaz, yüz, dudaklarınızda veya dilinizde şişkinlik, soluma zorluğu gibi bir durum geliştiyse acilen hekiminizi arayınız.

 

İlaç Etken Maddesi: Metamizol sodyum

İlaç Marka İsmi: Nogesic Ampul

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir