Navoban Ampul

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Tropisetron hidroklorür’dür. Navoban Ampul, vücutta mide bulantısı ve kusmayı uyaran kimyasalların etkilerini engelleyerek mide bulantısı ve kusmayı önleyen bir ilaçtır. Kanser hastalarında, kemoterapi ve radyasyon terapisi sebebiyle oluşabilecek mide bulantısı ve kusma durumlarının önlenmesi ve ameliyat sonrası oluşabilecek mide bulantısı ve kusmayı engellemek için kullanılır.

Navoban Ampul Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Kanser hastalarında, kemoterapi ve radyasyon terapisi sebebiyle oluşabilecek mide bulantısı ve kusma durumlarının önlenmesi ve ameliyat sonrası oluşabilecek mide bulantısı ve kusmayı engellemek için kullanılır.
  3. Eğer karaciğer sirozu veya böbrek fonksiyon bozukluğunuz varsa ya da yüksek tansiyon veya son zamanlarda mide veya bağırsak ameliyatı geçirdiyseniz bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu anlatmalısınız. Eğer bu rahatsızlıklardan biri varsa ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
  4. Bu ilacın kullanımı bağırsak hareketlerini yavaşlatabilir. Eğer bağırsaklarınızda tıkanıklık varsa doktorunuz düzenli aralıklarla sizi kontrol etmek isteyebilir. Doktorunuzla olan randevularınızı ihmal etmeyiniz.
  5. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Navoban Ampul’ün Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. Bu ilaç, toplar damar için enjeksiyon veya toplar damara infüzyon yoluyla uygulanır. İlacın uygulaması dikkat gerektirdiğinden bir sağlık profesyonelinden yardım almalısınız.

İlacın Olası Yan Etkileri

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Karın ağrısı, baş ağrısı, kabızlık, ishal, yorgunluk ve halsizlik gibi hafif yan etkiler görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Tropisetron hidroklorür

İlaç Marka İsmi: Navoban Ampul

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir