Mycospor Onychoset Tırnak Seti

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Bifonazol-Üre’dir. Mycospor Onychoset Tırnak Seti, mantarların cilt üzerinde büyümelerini çoğalmalarını engelleyen ve cildi nemlendiren bir ilaçtır. El ve ayak tırnaklarında görülen mantar enfeksiyonlarında kullanılır.

 

Mycospor Onychoset Tırnak Seti Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Mantarların cilt üzerinde büyümelerini çoğalmalarını engelleyen ve cildi nemlendiren bir ilaçtır. El ve ayak tırnaklarında görülen mantar enfeksiyonlarında kullanılır.
  3. Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate alınız. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir.
  4. Tedavi başladıktan sonra bir kaç hafta içerisinde iyileşme belirtileri görülmezse ya da daha da kötüleşirse derhal doktorunuza başvurmalısınız.
  5. Bu ilacın göz, burun ve ağız içine kaçmasından sakınınız.
  6. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Mycospor Onychoset Tırnak Seti’nin kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacı enfeksiyonlu tırnağı tamamen örtecek şekilde günde bir defa sürünüz. Daha sonra bir flaster ile sararak 24 saat kapalı tutunuz. Sargıyı her gün değiştiriniz. Flasteri her çıkarışınızdan sonra el ve ayak parmaklarınızı 10 dakika ılık suda tutunuz. Ilık su banyosundan sonra enfeksiyonlu tırnağınızın yumuşayan kısımlarını ilacın kutusundan çıkan kazıyıcı ile kazıyınız ve tırnaklarınızı kurutunuz. Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için ilacı düzenli şekilde ve yeterli sürede kullanınız.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. İlacı uyguladığınız bölgede şiddetli yanma, tahriş, kızarıklık gibi durumlardan herhangi biri görüldüğünde ilacı kullanmayı bırakıp, derhal doktorunuza başvurunuz.

 

.

 

İlaç Etken Maddesi: Bifonazol-Üre
İlaç Marka İsmi:  Mycospor Onychoset Tırnak Seti

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir