MUPIDERM Pomad

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi  Mupirosin’dir. MUPIDERM Pomad, cilt üzerindeki bakterilerin gelişmesini önleyen antibiyotik  bir  ilaçtır. Hasar veya zedelenme sonucu oluşan yırtıklar, dikiş atılmış yaralar, çatlaklar ya da aşınma gibi lezyonlar ile abse, çıban, iltihaplı sivilce, sakal bölgesinde görülen kıl kökü iltihabı (sikozis barbae) enfeksiyonu ve  kızartılı deride  sarımsı kabuk ve içi irin dolu kabarcıklarla belirgin, bulaşıcı cilt hastalığının (impetigo) topikal tedavisinde kullanılır.

MUPIDERM Pomad Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. MUPIDERM, hasar veya zedelenme sonucu oluşan küçük yırtıklar, dikiş atılmış yaralar, çatlaklar ya da aşınma gibi lezyonlar ile çıban, iltihaplı sivilce, sakal bölgesinde görülen kıl kökü iltihabı ve impetigonun (kızartılı deride  sarımsı kabuk ve içi irin dolu kabarcıklarla belirgin, bulaşıcı cilt hastalığı) topikal tedavisinde kullanılır.
 3. Pomadı kullanırken  döküntü, bölgesel ağrı ya da şişme gibi bir  alerjik reaksiyon gelişirse, ilacı   kullanmayı kesiniz ve doktorunuza başvurunuz.
 4. Gözlerinize temas ettirmeyiniz.
 5. Bebek emziriyorsanız ve pomadı meme başı çatlağı için kullanıyorsanız, bebeğinizi  emzirmeden önce göğüs ucunu tam olarak temizleyiniz.
 6. Orta şiddette veya ağır böbrek yetmezliğiniz varsa; MUPIDERM Pomad‘ ı,  hasarlı veya çatlamış geniş cilt alanlarına uygulamayınız.
 7. İlacı kullanmaya başladıktan sonra 7 gün içerisinde belirtilerinizde iyileşme görülmez ya da daha kötüleşirse doktorunuzla görüşünüz.
 8. Doktorunuz aksini söylemedikçe  10 günden fazla kullanmayınız.
 9. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.
 10. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

MUPIDERM Pomad’ın kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. MUPIDERM, bir parça pamuk ya da gazlı bezle etkilenmiş bölgeye sürülür. Pomadın sürüldüğü bölge steril bir bezle kapatılabilir.
 3. Yanıta bağlı olarak 10 güne kadar günde 2 ila 3  kez uygulanır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Uygulama yerinde bölgesel yanma yaygın görülen yan etkidir.

 

İlaç Etken Maddesi: Mupirosin
İlaç Marka İsmi:  MUPIDERM Pomad

MUPIDERM Pomad Kullanma Talimatı


Mupiderm-Pomad-İlaç-Prospektüsü

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir