Motilium Oral Süspansiyon (şurup)

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Domperidon’ dur. MOTILIUM oral süspansiyon, mide ve bağırsaklardaki hareketliliği düzenleyen bir ilaçtır. Motilium, üst sindirim sistemindeki kas kasılmalarını normal hale getirerek, midenin bağırsaklara boşalmasını sağlar. Böylece midenin yemek borusuna doğru faaliyet göstermesini engeller. Mide  bulantısı  ve kusma durumlarının tedavisinde kullanılmaktadır.

 

MOTILIUM 1 mg/ml oral süspansiyon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Motilium, üst sindirim sistemindeki kas kasılmalarını normal hale getirerek, midenin bağırsaklara boşalmasını sağlar. Böylece midenin yemek borusuna doğru faaliyet göstermesini engeller.
 3. Eğer karaciğer hastalığınız varsa veya mide veya bağırsaklarınızda tıkanıklık , kanama veya delik varsa ya da böbrek üstü bezinde tümör varsa Motilium‘u kullanmayınız.
 4. Motilium‘u mantar enfeksiyonu tedavisi için kullanılan ilaçlarla, antibiyotikler ve kalp ilaçları ile birlikte kullanmayınız.
 5. Eğer karaciğer veya böbrek hastalığınız varsa ya da kalp ritm bozukluğunuz varsa; kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu anlatınız.
 6. Motilium‘u düzenli kullanmanıza rağmen 2 hafta içerisinde belirtilerinizde bir düzelme olmazsa doktorunuza başvurunuz.
 7. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

MOTILIUM 1 mg/ml oral süspansiyon’un Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızı almadan önce hafifçe  çalkalayınız. Doğru dozda aldığınızdan emin olmak için şişenin yanındaki ölçekli pipeti kullanınız.
 3. Yemeklerden önce aç karnına almanız önerilir. Yemeklerden sonra alındığında ilacın emilimi gecikir.

 

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Ağız kuruluğu yaygın görülen yan etkidir.

 

İlaç Etken Maddesi: Domperidon
İlaç Marka İsmi: MOTILIUM 1 mg/ml oral süspansiyon

MOTILIUM 1 mg-ml oral süspansiyon kullanma talimatı


MOTILIUM 1 mg-ml oral süspansiyon kullanma talimatı

MOTILIUM 1 mg-ml oral süspansiyon kısa ürün bilgisi


MOTILIUM 1 mg-ml oral süspansiyon kısa ürün bilgisi

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir