Mikostatin Oral Süspansiyon

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Nistatin’dir. Mikostatin Oral Süspansiyon, ağız boşluğunda (yanaklar, diş eti ve damaklarda) oluşan pamukçuk tedavisinde ve boğazda Candida mantarının sebep olduğu enfeksiyonların (iltihap oluşturan mikrobik hastalıkların) tedavisi için kullanılmaktadır.

Mikostatin Oral Süspansiyon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. İlacı kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate alınız. Enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir. Enfeksiyonun tamamen temizlenmesi için Mikostatin‘i, size belirtilen sürenin tamamı boyunca kullanınız.
  3. Mikostatin vücut  tarafından az emildiğinden dolayı, vücutta ağızdan başka diğer bölümdeki  mantarları tedavi etmemektedir.
  4. Mikostatin, yeni doğanlarda ve bebeklerde kullanılabilir.
  5. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Mikostatin Oral Süspansiyon’un kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacı doğru dozda aldığınızdan emin olmak için damlalıkla ölçünüz. İlacı ağzınıza aldıktan sonra çalkalayınız ve yutmadan önce mümkün olduğu kadar uzun bir süre (bir kaç dakika) ağzınızda tutunuz.
  3. Tavsiye edilen günlük Mikostatin doz miktarı: yetişkinler için günde 4 defa 1 ml, yenidoğanlar için günde 1 defa 1 ml damlatılarak uygulanır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. MİKOSTATİN kullanırken karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda (alerjik reaksiyonda) doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Mide bulantısı, ishal gibi hafif yan etkiler görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Nystatin
İlaç Marka İsmi: MİKOSTATİN 100.000 I.U./ml oral süspansiyon
Sırasıyla, Dermatolojikler, Dermatolojik kullanım için Antifungallar, Topikal Kullanım için Antifungallar, Antibiyotikler ve Nystatin olarak sınıflandırılmış şekilde, D01AA01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz MİKOSTATİN 100.000 I.U./ml oral süspansiyon üretimini Deva Holding A.Ş yapar, ruhsatı da aynı şirkete aittir. MİKOSTATİN için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (ne ilacıdır; MİKOSTATİN’e başlarken bilinmesi gereken konular; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozajı; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır.

Mikostatin kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
Mikostatin Oral Süspansiyon kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

Mikostatin kısa ürün bilgisi
Mikostatin Oral Süspansiyon kısa ürün bilgisi

Ruhsatı: Deva Holding A.Ş
Adres : Halkalı Merkez Mah. Basın Ekspres Cad. 34303 No:1 K. Çekmece/İstanbul
Tel no: 0212 692 92 92-Fax no: 0212 697 00 24

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir