Locacortene-Vioforme Krem

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Flumetazon pivalat ve Kliokinol‘ dur. Locacortene-Vioforme Krem, vücutta kızarıklık, şişlik ve iltihaba sebep olan kimyasalların etkilerini azaltan, iltihap giderici, kaşıntı önleyici ve kan damarlarını büzücü etkisi olan bir kremdir. Locacortene-Vioforme, iltihaplı deri hastalıkları ve  böcek ısırmaları – sokmaları tedavisinde etkilidir. Genellikle derinin yağlı bölümlerinde görülen iltihaplı ve kaşıntılı deri hastalığı Seboreik egzama; dış çevrede bulunan maddelerle temas sonucu oluşan veya alerjik kökenli deri iltihabı kontakt egzama;  kronik kaşıntılı, iltihaplı bir cilt hastalığı olan atopik egzama; bulaşıcı cilt hastalığı impetigo gibi ciltte iltihap oluşturan enfeksiyonlar; sinirsel deri iltihabı;  derinin kıvrım yaptığı ya da birbirine temas ettiği yerlerde görülen, derinin deriye sürtünmesinden  kaynaklanan deri iltihapları (intertrigo) ve pişik tedavisinde kullanılmaktadır.

 

Locacortene-Vioforme Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Locacortene-Vioforme, iltihaplı deri hastalıkları ve  böcek ısırmaları – sokmaları tedavisinde etkilidir..
 3. Mantar ve  virüsten meydana gelen cilt enfeksiyonlarını  tedavi etmemektedir.
 4. İrinli deri iltihabı, deri tüberkülozu ve frengi gibi bakterilerin sebep olduğu bir hastalığınız varsa ya da aşı sonrası görülen döküntüler , siğil, zona, çiçek, suçiçeği ve uçuk gibi virüslerin neden olduğu bir deri hastalığınız ya da uyuz gibi parazitlerin neden olduğu bir deri hastalığınız varsa veya yüzünüzde kızarıklık ve şişlik veya ağız çevresinde kaşıntı, kızarıklık, döküntü varsa yada alt bacaklarınızda, varislerden kaynaklanan yaralar varsa; bu ilacı kullanmayınız.
 5. Kulak zarının delik olduğu durumlarda dış kulak kanalına uygulanmamalıdır.
 6. Gül hastalığı (rozase) tedavisinde ve sivilce ( akne vulgaris) tedavisinde kullanılmaz.
 7. İlacı gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 8. Eğer, karaciğer yetmezliğiniz, böbrek yetmezliğiniz veya yağlara karşı aşırı duyarlı cilt, herhangi bir cilt enfeksiyonu ya da kısa sürede gelişen ve sıvı sızıntısının olduğu bir deri hastalığınız varsa ya da bebek bezi bölgesinde kullanmanız gerekiyorsa; kremi kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
 9. Eğer bir bebeğin çocuk bezi bölgesi tedavi ediliyorsa, sıkı ve dar bezler kullanmayınız.
 10. Kremi uygulamaya başladıktan bir hafta içerisinde belirtilerinizde iyileşme görülmezse ya da daha da kötüleşirse acilen doktorunuza başvurunuz.
 11. Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate alınız. Enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir.
 12. İlacı kullanmaya başladıktan sonra mantar, bakteri veya virüs enfeksiyonu belirtileri görülürse derhal doktorunuza bildiriniz. Doktor gözetiminde uygun ilaç tedavisine başlamalısınız.  Şayet enfeksiyona karşı ilaç kullandığınız halde belirtilerinizde bir iyileşme veya enfeksiyonda bir genişleme görülürse ilacın kullanımını durdurup doktorunuza başvurunuz.
 13. Kremi uyguladığınız cilt bölgesini kapatmayınız, rahat ve bol kıyafetler giyiniz.
 14. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.
 15. Yüze, saçlı deriye ve genital bölgeye uygularken dikkatli olunuz.
 16. •2 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
 17. Doktora danışmadan çocuklarda kullanmayınız. Çocuklar ilacın yan etkilerine karşı daha hassastır.
 18. Gebelik ve emzirme dönemlerinde kullanılmamalıdır.

 

Locacortene-Vioforme Krem’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. Kremi tedavi edilecek bölgeye ince bir film tabakası  halinde uygulayınız ve  hafifçe ovuşturarak sürünüz.
 3. Kremi uyguladığınız cilt bölgesini kesinlikle bandajlamayınız, rahat ve bol kıyafetler giyiniz. Eğer bir bebeğin, çocuk bezi bölgesi tedavi ediliyorsa, sıkı ve dar bezler kullanmayınız.
 4. Hastalığın şiddetine göre günde 2 veya 3 kez uygulanabilir.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

İlaç Etken Maddesi: Flumetazon pivalat, Kliokinol
İlaç Marka İsmi:  LOCACORTENE VİOFORME Krem
LOCACORTENE VİOFORME sırasıyla; Dermatolojikler, Dermatolojik Kortikosteroidler, Kortikosteroidler Antiseptik Kombinasyonları, Kortikosteroidler, moderately potent, antiseptik kombinasyonları ve flumetazon pivalat + kliokinol şeklinde sınıflandırılmış olup, D07BB01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz LOCACORTENE VİOFORME, AVİXA İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür .

LOCACORTENE VİOFORME Krem’e ait kullanım talimatı (ilaç prospektüsü)


Locacortene -Vioforme Krem kullanma talimatı

LOCACORTENE VİOFORME Krem’in Kısa Ürün Bilgilendirmesi

LOCACORTENE VİOFORME Krem

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir