LACIPIL Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Lasidipin’dir. LACIPIL Film Tablet, yüksek kan basıncı varlığında, atar damarların gevşemesini (genişlemesini) sağlayarak kan basıncını (tansiyonu) düşürür. Yüksek tansiyon (hipertansiyon)  tedavisinde kullanılır.

LACIPIL Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Yüksek kan basıncı varlığında, atar damarların gevşemesini (genişlemesini) sağlayarak kan basıncını (tansiyonu) düşürür.
 3. Alkol kullanmaktan kaçınınız. Alkol ilacın olası yan etkilerini daha da arttırmaktadır. Kan basıncını daha da fazla düşürebilir, uyuşukluk halini ve baş dönmesini arttırabilir.
 4. Eğer  karaciğer hastalığı, kalp yetmezliği,  kalp veya damar hastalığı durumlarından herhangi biri var ise; kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 5. İlacın kullanımının üzerinizde etkisinin olumlu olup olmadığını anlamak için tansiyonunuzu düzenli olarak kontrol ettiriniz.
 6. Kendinizi iyi hissetseniz bile ilacı kullanmaya devam ediniz. Çünkü yüksek tansiyon sıklıkla belirti göstermez. Kullanımını doktorunuza danışmadan bırakmayınız ve doz atlaması yapmayınız. İlacın alımını aniden durdurmak durumunuzu kötüleştirebilir.
 7. İlacınızı düzenli bir şekilde atlamadan kullanmalısınız. Tamamen bitmeden doktorunuza tekrar  reçete ettiriniz.
 8. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktorunuza danışmadan  kullanmayınız.

LACIPIL Film Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su  ile birlikte alınız.  Aç veya tok karnına alınabilir. Hergün aynı saatte almaya özen gösteriniz.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2.  Kalp atışlarında düzensizlik ve hızlı kalp atışı yaygın görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi:  Lasidipin
İlaç Marka İsmi: LACIPIL Film Tablet

LACIPIL Film Tablet Kullanma Talimatı


LACIPIL Film Tablet Kullanma Talimatı

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir