Hametan Krem

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi  Hamamelis virginiana’dır. HAMETAN krem, iltihap giderici, bölgesel kanama durdurucu ve doku büzücü etkilere sahiptir. Cerrahi yaralar; 1. ve 2. derece yanıklar,  güneş yanıkları, bacak ülseri (bacak yarası); yatak yaraları gibi kronik yaralar; meme başı çatlakları; bebeklerin ve küçük çocukların pişikleri; kesik, sıyrık ve çizik gibi yüzeysel yaralar ve  kuru, çatlak veya yarılmış  derinin iyileştirilmesi için kullanılır.

HAMETAN krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Cerrahi yaralar; 1. ve 2. derece yanıklar,  güneş yanıkları, bacak ülseri (bacak yarası); yatak yaraları gibi kronik yaralar; meme başı çatlakları; bebeklerin ve küçük çocukların pişikleri; kesik, sıyrık ve çizik gibi yüzeysel yaralar ve  kuru, çatlak veya yarılmış  derinin iyileştirilmesi için kullanılır.
 3. Tedavi edilecek bölgeyi mikropsuz steril su ile yıkayınız. Lezyonlu bölgenin tamamını kaplayacak şekilde sürünüz.
 4. Kremi uyguladığınız cilt bölgesini gerekli görülmesi halinde bir gazlı bez ile örtünüz.
 5. İlacı kullanmaya başladıktan sonra tedavi edilen bölgeye diğer deri ilaçlarını  uygulamaktan  kaçınınız.
 6. Meme başı çatlakları için kullanıyorsanız, bebeği emzirmeden önce meme başını su ile temizleyiniz. Her emzirmeden sonra meme başına sürünüz.
 7. İlacın gözlerinize, ağız içine ve vajinaya kaçmasından sakınınız. İlacın kaza ile bu bölgelere teması halinde ilgili bölgeyi  bol su ile yıkayınız.
 8. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.
 9. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

HAMETAN krem’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Tedavi edilecek bölgeye ince bir tabaka halinde sürünüz. Gerekli ise sürdükten sonra gazlı bez ile kapatabilirsiniz. Günde birkaç kez sürebilirsiniz.
 3. Emziren annelerde bebe başı çatlaklarında, her emzirmeden sonra meme başına uygulanır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.  Bunlar ciddi yan etkilerdir.
 2. Yaygın olarak görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

İlaç Etken Maddesi: Hamamelis virginiana
İlaç Marka İsmi:  HAMETAN krem

HAMETAN krem kullanma talimatı


HAMETAN-krem-İlaç-Prospektüsü

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gaziantep escort