Gliserin Kansuk-B Suppozituvar

Endikasyon Bilgisi :

Gliserin etken maddeli Gliserin Kansuk bir müshil fitilidir. Bağırsağın içindeki dışkıyı sulandırmak ve bağırsaktaki kasların kasılmalarını arttırmak suretiyle 2-3 dakikalık kısa bir süre içerisinde dışkının rahatça dışarıya çıkmasını çabuklaştırır. Genellikle yaşlılıkta ya da yatalak hastalarda görülen çok zor dışkı yapma veya dışkılama periyodlarında aksama gibi kabızlık (peklik) şikayetlerinde faydasını göstererek dışkının hızlı bir şekilde dışarıya çıkışını gerçekleştirir. Sürekli kullanılması bağırsağın normal hareketliliğinin azalmasına sebep olabileceğinden, hastalar bu hususta ikaz edilmelidir.

Gliserin Kansuk-B Suppozituvar Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. Daha önce aynı etken maddeli ürünlerden birini kullandığınızda üzerinizde bir hassasiyet geliştiğini gördüyseniz, bu ilacı uygulamanız önerilmez.
  2. Gliserin Kansuk, normal dışkılama aralıklarında uzama ve dışkılamanın güçlükle yapıldığı durumlarda kullanılan müshil ilaçlarından biridir. Devamlı kullanmak bağımlılık yaratabilir. Müshil bağımlılığa, kronik kabızlığa ve bağırsağın normal işlevini yitirmesine neden olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Bundan dolayı kullanma süresinde maksimum 7 günü aşılmamalıdır.
  3. Eğer dışkı yaparken zorlanma veya dışkı yapamama gibi olağan dışı bir değişiklik geliştiyse ve bu durum günlerce sürüyorsa bir müshil ilacı almadan önce sebebini öğrenmek için vakit kaybetmeden bir sağlık kuruluşuna gidiniz. Hekiminiz kabızlığa yönelik şikayetlerinizin nedenini anlamak için tahlil ve tetkikler yapılmasını isteyebilir.
  4. Eğer, apandisitten şüpheleniyorsa ya da bağırsak tıkanıklığı belirtileri varsa veya makatınızdan kan geliyorsa; Gliserin Kansuk‘un kesinlikle kullanılmaması tavsiye edilir.
  5. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde hekime danışmadan Gliserin Kansuk ilacını kullanmayınız.

 

Gliserin Kansuk-B Suppozituvar’ın kullanım Şekli:

  1. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedaviniz süresince lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. Gliserin Kansuk-B, yanlış veya size söylenilenden fazla kullanıldığında hastalığınızda bir iyileşme sağlanmaz, aksine sağlığınıza ciddi zararlar verebilir.
  2. İlacı uygulamadan önce hafifçe ıslatınız ve makatınıza uygulayınız. Fitilin dışarıya çıkışını engellemek için ufak bir parça pamuk koyarak dışkılamanın gerçekleşmesi için 2-3 dakika bekleyiniz.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Gliserin Kansuk-B ilacını kullanırken zor nefes alıp verme, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumla karşılaştığınızda acilen hekiminizi haberdar ediniz ve acil desteğe ihtiyacınız olabileceği için hiç vakit kaybetmeden bir sağlık kuruluşuna gitmelisiniz.
  2. Gliserin Kansuk ilacının kullanılmasına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

laç Etken Maddesi: Gliserin
İlaç Marka İsmi:   Gliserin Kansuk-B Suppozituvar

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gaziantep escort