GIONA EASYHALER 100 mcg 200 Doz İnhalasyon İçin Toz

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi Budesonid‘ tir. GIONA EASYHALER 100 mcg 200 Doz İnhalasyon İçin Toz, vücutta iltihabi durumlara yol açan maddelerin salınmasını engelleyerek çalışır. Akciğerlerde küçük hava yollarındaki iltihabı azaltarak solunum yollarını açık tutar ve astım belirtilerini azaltır. Astımın tüm basamaklarında iltihabı gidermek, solunum yolunu genişletmek ve hastalık belirtilerini azaltmak amacıyla kullanılır. Kullanımı yetişkinler ve 6 yaş üzeri çocuklar içindir.

GIONA EASYHALER 100 mcg 200 Doz İnhalasyon İçin Toz Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. GIONA EASYHALER, astımın tüm basamaklarında iltihabı gidermek, solunum yolunu genişletmek ve hastalık belirtilerinin azaltılması için kullanılmaktadır.
 3. Tüberküloz tedavisi görüyorsanız veya  daha önce tüberküloz geçirdiyseniz ya da akciğerlerinizde iltihaplanma, soğuk algınlığına bağlı göğsünüzde iltihaplanma varsa veya karaciğerinizle ilgili problemleriniz varsa; kullanmaya başlamadan önce doktorunuza durumunuzu söyleyiniz.
 4. Başlamış olan astım krizi anında kullanmayınız. Başlamış olan astım krizi tedavisi için daha hızlı etkisi olan inhalasyon ilaçları kullanılmalıdır.
 5. Laktoz içermektedir. Eğer doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı tolerans bozukluğunuz olduğu söylenmişse, kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
 6. •6 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayınız.
 7. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

GIONA EASYHALER 100 mcg 200 Doz İnhalasyon İçin Toz’un Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. Toz kapağını kaldırın. Aleti kuvvetlice 3-5 kez aşağı yukarı çalkalayın. Baş parmağınız ve işaret parmağınız arasında dik konumda tutunuz. Klik sesi duyuncaya kadar sıkıştırın, geriye doğru bir klik sesi daha çıkmasını bekleyin. Bu işlem tozu ağızlık içindeki inhalasyon kanalına serbestler. Normal soluk verin ve inhalerin ağızlık kısmını ağzınıza dişlerinizin arasına yerleştiriniz.  Dudaklarınızı sıkıca kapatınız ve ağzınızdan hızlı ve derin bir  soluk alınız. İnhaleri ağzınızdan çıkarınız ve 5 saniye kadar nefesinizi içinizde tutunuz. Daha sonra normal şekilde nefes alıp veriniz.

 İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Öksürük, ses boğukluğu, hafif boğaz ağrısı, ağız ya da boğazda enfeksiyon (örneğin, ağızda pamukçuk) yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Budesonid
İlaç Marka İsmi: GIONA EASYHALER 100 mcg 200 Doz İnhalasyon İçin Toz

GIONA EASYHALER 100 mcg 200 Doz İnhalasyon İçin Toz Kullanma Talimatı


giona-easyhaler-100-mcg-200-doz-inhalasyon-icin-toz-kullanma-talimati

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir