FITO Krem

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Triticum vulgare sulu ekstresi ve Etilenglikol monofenil eter‘ dir. FITO Krem, doku ve organlardaki yaraları onaran ve ciltteki bakterilere karşı savaşan bir ilaçtır. FITO, kapanmayan yaralar; her derecedeki yanıklar; soğuk nedeniyle oluşan çatlaklar; yatalak hastaların yatakla temasından vücut bölgesinde oluşan yaralar ve çatlaklar;  egzama ve sedef benzeri belirtiler, mesleki nedenlerin yol açtığı deri rahatsızlıkları, cilt dokusundaki yenilenmenin yaşlılık gibi sebeplerden dolayı yavaşlamasından kaynaklanan deri rahatsızlıkları, çeşitli kozmetik ürünlerin oluşturduğu yaralar, karın çatlakları, meme başı çatlakları,  vücutta kızarıklık, alerjik kaşıntılar; sünnet yaraları; X ışınları ya da radyoaktif maddelerle oluşan cilt yaraları ve kronik toplardamar yetmezliği sonucu oluşan yaraların tedavisinde kullanılır.

FITO Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. FITO, doku ve organlardaki yaraları onaran ve ciltteki bakterilere karşı savaşan bir ilaçtır.
 3. Herhangi bir maddeye ya da yiyeceğe alerjiniz var ise FITO‘yu kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
 4. Bazı rahatsızlıklarda bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir. Herhangi bir rahatsızlığınız ya da hastalığınız var ise ilacı kullanmadan önce doktorunuza söylemelisiniz.
 5. FITO,  mantar ve  virüsten meydana gelen cilt enfeksiyonlarını  tedavi etmemektedir.
 6. FITO‘yu kullanmaya başladıktan sonra mantar, bakteri veya virüs enfeksiyonu belirtileri görülürse derhal doktorunuza bildiriniz. İlacın kullanımını durdurup, doktor gözetiminde uygun ilaç tedavisine başlanmalıdır.
 7. Ağzınıza, gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 8. Tedavi edilecek bölgeyi mikropsuz steril su ile yıkayınız. İlacı bir spatül yardımı ile tedavi edilecek bölgenin tamamını kaplayacak şekilde sürünüz. Hafifçe masaj yaparak uygulayınız.
 9. Kremi uyguladığınız cilt bölgesini  gazlı bez ile kapatınız. Kapattığınız gazlı bezin üzerine ilacı sıvayınız. Böylece uygulamanın yumuşaklığı korunmuş olacaktır.
 10. Meme başı çatlakları için kullanıyorsanız, bebeği emzirmeden önce meme başını su ile temizleyiniz.
 11. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.
 12. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

FITO Krem’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. FITO‘yu bir spatül yardımı ile yaranın  tamamını kaplayacak şekilde sürünüz. Kremi uyguladığınız cilt bölgesini  gazlı bez ile kapatınız. Kapattığınız gazlı bezin üzerine ilacı sıvayınız. Böylece uygulamanın yumuşaklığı korunmuş olacaktır.  Daha sonra yeniden krem sürmeniz gerekiyorsa, kremi sürmeden önce  yaralı bölge bir önlem olarak steril su ile yıkanmalıdır. FITO tamamen suda çözünme özelliğine sahiptir.
 3. Günde en az 1-2 kez uygulanmalıdır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

İlaç Etken Maddesi: Triticum vulgare sulu ekstresi, Etilenglikol monofenil eter
İlaç Marka İsmi:  FITO Krem

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir