Erythrocin Oral Süspansiyon İçin Granül

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Eritromisin etil süksinat’dır.Erythrocin Oral Süspansiyon İçin Granül, vücuttaki bakterilerle savaşarak , bakterilerin yaşaması için gerekli olan önemli proteinlerin üretimini azaltarak, duyarlı bakterilerin gelişmesini engelleyen ve bazen de bakterileri öldüren güçlü bir  antibiyotiktir. Bakterilerin yol açtığı enfeksiyonların tedavisi ve kalp kapaklarının bulunduğu bölgedeki endokardın mikrobik enfeksiyonunun (bakteriyel endokardit) önlenmesi için kullanılan bir ilaçtır.

Erythrocin Oral Süspansiyon İçin Granül Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Vücuttaki bakterilerle savaşarak , bakterilerin yaşaması için gerekli olan önemli proteinlerin üretimini azaltarak, duyarlı bakterilerin gelişmesini engelleyen ve bazen de bakterileri öldüren güçlü bir  antibiyotiktir.
 3. Tedavi süresince güneş ışınlarından ve yapay  UV ışınlarından  (güneş lambaları veya solaryum gibi) kaçınınız. Çünkü bu ilaç cildinizi güneş ışınlarına  karşı hassas hale getirebilir.  Cildinizde güneş yanıkları ve lekeler oluşabilir. Eğer güneşe çıkmak zorunda iseniz bir güneş kremi kullanınız ve güneşten korunacak giysiler giyiniz.
 4. Bu ilaç soğuk algınlığı veya grip gibi virüs enfeksiyonlarını tedavi etmemektedir.
 5. Bu ilacın kullanımı ishale sebep olabilir.  Eğer sulu ve kanlı ishaliniz var ise acilen  doktorunuza başvurunuz. Çünkü bu durum yeni bir enfeksiyonun belirtisi olabilir. Doktorunuz söylemedikçe ishali durdurmak için herhangi bir ilaç kullanmayınız.
 6. Eğer karaciğer hastalığı veya çizgili kas zayıflığı hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce muhakkak doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir. Bu ilacın kullanımı size uygun olmayabilir ya da tedavi süresince doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyulabilir.
 7. İlacı kullanırken kendinizi iyi hissetseniz bile ilacı doktorunuzun önerdiği süre boyunca kullanınız. Çünkü enfeksiyon tamamiyle tedavi edilmeden de şikayetlerinizde iyileşme belirtileri görülebilir.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Erythrocin Oral Süspansiyon İçin Granül’ ün kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu ölçmeden önce iyice çalkalayınız.  İşaretli ölçüm kabıyla veya işaretli kaşıkla ölçünüz, Yemek kaşığı kullanmayınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Kanlı sulu ishal, mide bulantısı, karın ağrısı, sarılık, göğüs ağrısı, kalp atışlarında düzensizlik, bayılacakmış hissi veya bayılma gibi yan etkilerde tıbbi yardım için derhal doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi: Eritromisin etil süksinat

İlaç Marka İsmi:  Erythrocin Oral Süspansiyon İçin Granül

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir