Entocort Enema Hazırlamak İçin Dispersibl Tablet

Endikasyon Bilgisi:

İlacın etken maddesi  Budesonid’dir.  Entocort Enema Hazırlamak İçin Dispersibl Tablet, vücutta iltihaba sebep maddelerin vücuda salınmasına engel olan bir ilaçtır . Kalın bağırsak duvarında iltihaplanma ülseratif kolite sebep olmaktadır. Kalın bağırsak ve rektumdaki iltihaplanmayı azaltır. Rektum ve kalın bağırsağın alt kısmına yerleşmiş ülseratif kolitin tedavisinde kullanılır.

Entocort Enema Hazırlamak İçin Dispersibl Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Kalın bağırsak ve rektumdaki iltihaplanmayı azaltır. Rektum ve kalın bağırsağın alt kısmına yerleşmiş ülseratif kolitin tedavisinde kullanılır.
  3. Bağırsaklarınızda bakteri, mantar, amib, ya da virüs kaynaklı bölgesel iltihaplanma varsa; kullanılmamalıdır.
  4. İlacı kullanırken hasta kişilerden ve enfeksiyon veya bulaşıcı hastalık (kızamık, su çiçeği gibi) geçiren kişilerden uzak durmalısınız .
  5.  İlacın iyi etkilerini göstermesi 2-4 haftayı bulabilir. Ancak belirtiler 4 haftalık tedavi süresince iyileşmemişse, doktorunuz tedaviyi 4 hafta daha uzatabilir.
  6. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan  kullanmayınız.

Entocort Enema Hazırlamak İçin Dispersibl Tablet’in Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. Hazırlanmış enema derhal kullanılmalıdır. Şişesinde bekletilmesi uygun değildir. İlaç hazırlandıktan sora direkt olarak rektuma uygulanır.  İlacı uygularken sol tarafınıza yatınız.  Daha sonra yüzükoyun pozisyona geçiniz ve  böyle 5 dakika uzanınız. Mümkünse rektal süspansiyon bütün bir gece hastanın kolonunda kalmalıdır.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. İshal, hafif mide bulantısı, şişkinlik, ciltte kızarıklık, kaşıntı, huzursuzluk ve uykusuzluk yaygın görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi:  Budesonid
İlaç Marka İsmi: Entocort Enema Hazırlamak İçin Dispersibl Tablet

Entocort Enema Hazırlamak İçin Dispersibl Tablet Kullanma Talimatı


entocort-enema-hazirlamak-icin-dispersibl-tablet-kullanma-talimati

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir