Emselex Uzatılmış Salımlı Tablet

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi   Darifenasin hidrobromür’ dür. Emselex Uzatılmış Salımlı Tablet, idrara çıkma sıklığını/sıkışmayı azaltan ve sıkışmadan dolayı idrar kaçırma rahatsızlığını tedavi eden bir ilaçtır. İdrar kesesindeki kasların kasılmalarını azaltarak çalışır.  Böylece idrar kesesindeki idrarın tam olarak boşalması önlenmiş olur. Acil idrara çıkma dürtüsü, sık idrar yapma durumu, idrar kaçırma ve  gece işemesi  gibi belirtiler ile kendini gösteren aşırı aktif idrar kesesi (mesane) hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

 

Emselex Uzatılmış Salımlı Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Acil idrara çıkma dürtüsü, sık idrar yapma durumu, idrar kaçırma ve  gece işemesi  gibi belirtiler ile kendini gösteren aşırı aktif idrar kesesi (mesane) hastalıklarının tedavisinde kullanılır.
 3. Kullandığınız bütün ilaçların listesini yanınızda bulundurunuz ve sizi tedavi eden doktorunuza gösteriniz.
 4. Tedavi edilmemiş veya kontrol altına alınmamış dar açılı göz tansiyonu (dar açılı glokom) hastalığınız, idrar yapamama ve idrar kesesinde (mesanede) aşırı idrar toplanması durumu, çizgili kas zayıflığı (miyastenia gravis)rahatsızlığı, mide ve bağırsaklarda tıkanıklık, ağır derecedeki ülseratif kolit hastalığı ve şiddetli kabızlık rahatsızlıklarından herhangi birine sahipseniz doktorunuzu bilgilendirmeden bu ilacı kullanmayınız.
 5. İlacı alırken  alkol kullanmaktan  kaçınınız. Çünkü alkol ilacın yan etkilerini arttırmaktadır.
 6. Dikkat gerektiren bir iş yapacaksanız, makine veya araç kullanacaksanız dikkatli olmalısınız. Çünkü bu ilacın düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkisi vardır.
 7. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Emselex Uzatılmış Salımlı Tablet’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Yemeklerle birlikte  veya aç karnına alabilirsiniz.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2.  İdrar yolu enfeksiyonları ve nefes alıp vermede zorluk durumları görüldüğünde  ilacın alımını durdurup acil yardım için  derhal doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi: Darifenasin hidrobromür

İlaç Marka İsmi:  Emselex Uzatılmış Salımlı Tablet

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir