Emedur Suppozituar

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Trimetobenzamid hidroklorür, Benzokain’ dir. Emedur Suppozituar, beyindeki mide bulantısı ve kusmayı uyaran sinyalleri engelleyen bir ilaçtır. Özellikle çocuklarda nedeni bilinen uzun süreli mide bulantısı ve kusma şikayetlerinde kullanılır. Kısa sürede gelişen kusmalarda ya da çocukların basit kusmalarında bu ilacı kullanmayınız.

Emedur Suppozituar Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Çocuklarda nedeni bilinen uzun süreli mide bulantısı ve kusma şikayetlerinde kullanılır.
  3. Kısa sürede gelişen kusmalarda ya da çocukların basit kusmalarında bu ilacı kullanmayınız.
  4. Uygulama bölgesinin yüzeyinde kanama veya yara varsa ya da hemoroid (basur) varsa bu ilacı kullanırken dikkatli olunuz. Eğer tahriş ve döküntü gelişirse ilacın kullanımını  bırakınız ve uygun tedavi için sağlık uzmanına başvurunuz.
  5. Çocuğun ateşi varsa ya da yakın zamanda su çiçeği geçirdiyse bu ilacı kullanmayınız.
  6. 12 aylıktan küçük bebeklerde kullanmayınız.

Emedur Suppozituar’un Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. Dışkılamadan sonra ilacı uygulayacağınız bölgeyi temizleyiniz. İlacınızı baş ve işaret parmağıyla tutarak makata uygulayınız.

İlacın Olası Yan Etkileri

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Sarılık, istem dışı kasılmalar, nöbet, karaciğer bozukluğu, kas krampları ve kas spazmları  gibi yan etkilerde ilacın alımını durdurup doktorunuza  durumu bildiriniz.

 

İlaç Etken Maddesi: Trimetobenzamid hidroklorür, Benzokain

İlaç Marka İsmi: Emedur Suppozituar

EMEDUR, sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Antiemetikler ve Trimetobenzamid şeklinde sınıflandırılmış olup, R06AA10 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz EMEDUR, SANOFI AVENTIS ILAÇLARI firmasının ürünüdür.

Emedur Suppozituar (fitil) kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

Emedur Suppozituar (fitil) kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

Emedur Suppozituar (fitil) kısa ürün bilgisi

Emedur Suppozituar (fitil) kısa ürün bilgisi

EMEDUR Suppozituar (fitil) de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz EMEDUR’ u nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. EMEDUR’ u size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir