Edronax Tablet

İlacın Etken Maddesi   Reboksetin mezilat (Reboksetin metansülfonat)’tır. Edronax Tablet, beyinde dengesiz hale gelerek endişe, kaygı ve depresyona sebep olabilecek kimyasalları etkileyen bir antidepresandır.  Depresyon tedavisinde kullanılır.

 

Edronax Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Beyinde dengesiz hale gelerek endişe, kaygı ve depresyona sebep olabilecek kimyasalları etkileyen bir antidepresandır.  Depresyon tedavisinde kullanılır.
 3. İlk kez antidepresan kullanan kişilerde intihara yeltenme söz konusu olduğundan  bu ilacı kullanmaya başladıktan doktorunuz szi düzenli olarak kontrol etmesi gerekebilir.
 4. İyileşme belirtileri 2 ila 3 haftayı bulabilir. 3 hafta içinde şikayetlerinizde bir iyileşme görülmez ise doktorunuza başvurunuz.
 5. Bu ilaç çocuklara verilmemelidir.
 6. İlacı alırken  alkol kullanmaktan  kaçınınız. Çünkü alkol ilacın yan etkilerini arttırmaktadır.
 7. Eğer karaciğer ve böbrek hastalığı,şeker hastalığı, idrar tutulumu, idrar yapma zorluğu, göz tansiyonu, bipolar bozukluk, hap bağımlılığı, intihar düşüncesi öyküsü ve epilepsi ya da nöbet geçirme gibi rahatsızlıklarınız var ise bu ilacı kullanmadan önce muhakkak doktorunuzu bilgilendiriniz ki duruma göre doz ayarlamaları yapılabilsin.
 8. Bu ilacı bazı  ilaçlarla kullanmak ölümcül sonuçlara neden olabilir. Örneğin MAO inhibitörleri grubundan bir ilaç ile birlikte kesinlikle kullanmamalısınız. Eğer MAO inhibitörleri grubundan bir ilaç kullanacaksanız bu ilacın kullanımını kestikten en az 2 hafta sonra kullanmaya başlamalısınız. İlacı  kullanmadan önce kullandığınız bütün ilaçları doktorunuza söylemeniz tavsiye edilir.
 9. İlacı kullanırken  kendine zarar verme ile ilgili düşüncelere sahip olma, davranışlarda ve ruh halinde değişiklikler, panik ataklar, uyku sorunları, alıngan, telaşlı, heyecanlı, sarılgan, huzursuz, agresif, ruhsal ve fiziksel olarak kendini hiperaktif hissetme gibi rahatsızlıklarda derhal doktorunuza başvurunuz..
 10. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Edronax Tablet’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Yemek esnasında veya öğün aralarında alınabilir. Hergün aynı saatte ilacınızı almaya özen gösteriniz.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Kalp atım sayısının dakikada 100’ün üzerinde olacak şekilde artması (taşikardi), normalden az idrar yapma ya da hiç yapamama durumlarında acil yardım için  derhal doktorunuza başvurunuz.

 

İlaç Etken Maddesi: Reboksetin mezilat (Reboksetin metansülfonat)

İlaç Marka İsmi:  Edronax Tablet

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir