Dramamine Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Dimenhidrinat’tır. Dramamine Tablet, taşıt tutmasının (hareket hastalığı) meydana getirdiği, bulantı, kusma, sersemlik ve baş dönmesini önleyen bir ilaçtır.

Dramamine Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Taşıt tutmasının (hareket hastalığı) meydana getirdiği, bulantı, kusma, sersemlik ve baş dönmesini önleyen bir ilaçtır.
 3. İlacı kullanırken kesinlikle alkol almayınız. Alkol ilacın yan etkileri olan uyuşukluk hali, uykulu hal ve baş dönmesini arttırmaktadır.
 4. Kalp atışlarında düzensizlik veya herhangi bir kalp hastalığı, astım, göz tansiyonu, idrar kesesi problemleri ya da idrar yapmada güçlük, prostata büyümesi, karaciğer hastalığı ve böbrek hastalığı durumlarından herhangi biri var ise bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. Bu ilacın kullanımı size uygun olmayabilir ya da doktorunuz doz ayarlamalarına  ihtiyaç duyabilir.
 5. İki yaşından küçük çocuklarda kullanımı uygun değildir.
 6. Bu ilaç düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahiptir. Eğer araç veya makine kullanmak gibi dikkat gerektiren aktivitelerde bulunacaksanız , dikkatli olmanız gerekmektedir.
 7. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Dramamine Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Uyuşukluk, baş dönmesi, ağız kuruluğu, bulanık görme ve baş ağrısı gibi hafif yan etkiler görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Dimenhidrinat

İlaç Marka İsmi: Dramamine Tablet

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir