Devit-3 Oral Damla

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi D3 Vitamini‘ dir. Devit-3 Oral Damla, D vitamini yetersizliği tespit edilmiş küçük bebeklere  ve büyüklere vitamin takviyesi için verilen bir ilaçtır. Devit-3, D vitamininin gerekli düzeyde bulunmadığı durumlarda: omurga, kol ve bacak kemiklerinde biçim bozukluğu ile belirgin raşitizmde; Osteomalazide (kemiklerin yumuşaması ve zayıflaması) ve Osteoporozda hastalık belirtilerinin iyileştirilmesinde; sindirim ve emilim bozukluğuna bağlı D vitamini yetersizliği oluşumunun engellenmesi için tamamlayıcı etkiler göstermektedir.

 

Devit-3 Oral Damla Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. Devit-3 kullandığınızda yüzünüzde, dudak, dil veya boğazınızda şişlik, nefes daralması, kurdeşen, şuur kaybı gibi alerjiyi işaret eden bir durumla karşılaştığınızda hekiminizi arayınız.
  2. Kan basıncının çok yüksek olması, koroner damar tıkanıklığı, böbrek fonksiyonlarında bozukluk, üreter taş varlığı, epilepsi, bronş iltihabı veya tüberküloz hastalığı durumlarından biri ya da bir kaçı sizde varsa, Devit-3 ile tedaviye başlamadan önce hekiminizi hastalıklarınız hakkında bilgilendiriniz.
  3. Hamilelikte, emzirme dönemlerinde ve bebeklerde doktor gözetiminde, uygun dozlarda kullanılabilir.
  4. Bu ilacı hekim tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanmayınız.

 

Devit-3 Oral Damla’ nın kullanım Şekli:

  1. Devit-3 hekim kontrolünde  kullanılması önemlidir.
  2. Günde 1 defadan fazla olmamak kaydıyla, ağıza doğrudan ya da küçük bir miktar sulu gıda içine damlatarak kullanınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Devit-3 kullanımından doğan herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

İlaç Etken Maddesi: D3 Vitamini
İlaç Marka İsmi: DEVİT-3 50.000 I.U./ 15 ml oral damla
Sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Vitaminler, Vitamin A ve D, Vitamin D ve Analogları ve Vitamin D3 olarak sınıflandırılmış şekilde, A11CC05 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz DEVİT-3, DEVA HOLDING firmasının ürünüdür.
DEVİT-3 için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, DEVİT-3 ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, DEVİT-3 dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler)

DEVİT-3 50.000 I.U.-15 ml oral damla Kullanma Talimatı(ilaç prospektüsü)


DEVİT-3 50.000 I.U.-15 ml oral damla Kullanma Talimatı(ilaç prospektüsü)

DEVİT-3 50.000 I.U.-15 ml oral damla kısa ürün bilgisi

DEVİT-3 50.000 I.U.-15 ml oral damla kısa ürün bilgisi

DEVİT-3 de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz DEVİT-3’ü nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. DEVİT-3 ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
DEVİT-3’ü size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız hastalığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca DEVİT-3’ü bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

 

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir