DETRUSITOL 1 mg Film Kaplı Tablet

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Tolterodin’dir. DETRUSITOL 1 mg Film Kaplı Tablet, idrara çıkma sıklığını/sıkışmayı azaltan ve sıkışmadan dolayı idrar kaçırma rahatsızlığını tedavi eden bir ilaçtır. İdrar kesesindeki kasları gevşetir. Acil idrara çıkma dürtüsü, sık idrar yapma durumu ve idrar kaçırma gibi belirtiler ile kendini gösteren aşırı aktif idrar kesesi (mesane) rahatsızlığı olan hastaların tedavisinde kullanılır.

DETRUSITOL 1 mg Film Kaplı Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Acil idrara çıkma dürtüsü, sık idrar yapma durumu ve idrar kaçırma gibi belirtiler ile kendini gösteren aşırı aktif idrar kesesi (mesane) rahatsızlığı olan hastaların tedavisinde kullanılır.
 3. Tedavinin etkisini göstermesi 4 haftayı bulabilir.
 4. Kullandığınız bütün ilaçların listesini yanınızda bulundurunuz ve sizi tedavi eden doktorunuza gösteriniz.
 5. Tedavi edilmemiş veya kontrol altına alınmamış dar açılı göz tansiyonu (dar açılı glokom) hastalığınız, idrar yapamama ve idrar kesesinde (mesanede) aşırı idrar toplanması durumu, çizgili kas zayıflığı (miyastenia gravis)rahatsızlığı, ağır derecedeki ülseratif kolit hastalığı ve toksik megakolon rahatsızlıklarından herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmayınız.
 6. Eğer idrar kesesi (mesane) ağzında tıkanma, böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı, göz (glokom).tansiyonu, kişisel veya aile geçmişinde uzun QT sendromu öyküsü, idrar kesesi (mesane) ağzında tıkanma, mide fıtığı ya da mide veya bağırsaklarda tıkanıklıkla ilgili bozukluk durumlarından herhangi birisi var ise doktorunuzu bilgilendirmeden kullanmayınız.
 7. İlacı alırken  alkol kullanmaktan  kaçınınız. Alkol ilacın yan etkilerini daha da arttırmaktadır.
 8. Kullanımı baş dönmesi, uyku hali, halsizlik ve görmede bulanıklığa sebebiyet verebileceğinden araç veya makine kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren aktivitelerde dikkatli olunuz.
 9. Çocuklarda kullanılmamalıdır.
 10. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

DETRUSITOL 1 mg Film Kaplı Tablet’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Yemek öncesi veya yemek sonrası alınabilir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Baş ağrısı, baş dönmesi, uyku hali, sersemlik, halsizlik, bulanık görme, ağız kuruluğu, ödem, çarpıntı, kabızlık, karın ağrısı, gaz, ishal, ağrılı veya zor idrara çıkma, mesaneyi boşaltamama yaygın görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi: Tolterodin

İlaç Marka İsmi:  DETRUSITOL 1 mg Film Kaplı Tablet

DETRUSITOL 1 mg Film Kaplı Tablet İlaç Prospektüsü


detrusitol-1-mg-film-kapli-tablet-ilac-prospektusu

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir