DAFLON 500 mg Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Diosmin, Hesperidin’dir. DAFLON Film Tablet, toplar damarı koruyucu ve kuvvetlendirici bir ilaçtır. DAFLON, kronik toplar damar yetersizliği belirtileri olan ağırlık ve şişkinlik hissi, varis, bacak ödemi, ağrı ve gece gelen krampların tedavisi ile basur (hemoroid) krizlerine ait işlevsel şikayetlerin tedavisinde kullanılmaktadır.

DAFLON Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Kronik toplar damar yetersizliği belirtileri olan ağırlık ve şişkinlik hissi, varis, bacak ödemi, ağrı  ve gece gelen krampların tedavisi ile basur (hemoroid) krizlerine ait işlevsel şikayetlerin tedavisinde kullanılmaktadır.
  3. DAFLON‘ u hemoroid rahatsızlığı için kullanıyorsanız, ilacın etkisini daha iyi göstermesi için lifli yiyecekler ve bol bol su tüketmeye özen gösteriniz.
  4. Hemoroid için tedavi süresi kısa olmalıdır. İlacı kullandığınız halde hemoroide bağlı şikayetlerinizde 15 gün içerisinde bir iyileşme görülmezse, doktorunuza başvurunuz.
  5. DAFLON‘ u, toplar damar dolaşım hastalığı için kullanıyorsanız, sağlıklı bir şekilde yaşamaya, fazla güneşe ve sıcağa maruz kalmamaya, uzun süre ayakta durmamaya ve aşırı kilo almamaya özen gösteriniz.
  6. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

DAFLON Film Tablet’in Kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
  2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Tok karnına alınmalıdır.

İlacın Olası Yan etkileri :

  1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Mide rahatsızlığı ve rahatsızlık hissi hafif yan etki olarak görülebilir.

İlaç Etken Maddesi: Diosmin, Hesperidin
İlaç Marka İsmi: DAFLON 500 mg Film Tablet

DAFLON Film Tablet kullanma talimatı, prospektüsü


DAFLON-Film-Tablet-İlaç-Prospektüsü

DAFLON Film Tablet kısa ürün bilgisi

DAFLON Film Tablet kısa ürün bilgisi

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gaziantep escort