Cellufresh Tek Dozluk Göz Damlası

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi  Karmeloz sodyum (Sodyum karboksimetilselüloz) ‘dur. Cellufresh Tek Dozluk Göz Damlası , gözyaşı eksikliği olan kişilerde ve kuru göz sendromu olan kişilerde, suni gözyaşı  olarak kullanılan bir göz damlasıdır.  Gözlerde  ağrı, yanma, batma, yorgunluk hissi, yabancı cisim hissi veya kuruluk rahatsızlıklarını gideren ve gözleri nemlendiren bir ilaçtır.

Cellufresh Tek Dozluk Göz Damlası  Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Gözyaşı eksikliği olan kişilerde, suni gözyaşı  olarak kullanılan bir göz damlasıdır.  Gözlerde  ağrı, yanma, batma, yorgunluk hissi, yabancı cisim hissi, rahatsızlık hissi veya kuruluk rahatsızlıklarını gideren ve gözleri nemlendiren bir ilaçtır.
  3. Bu ilaç göz enfeksiyonlarını tedavi edici veya önleyici olarak kullanılmaz
  4. İlacı kullanmaya başladıktan sonra gözde görme bozukluğu, yanma, batma, ağrı, yorgunluk hissi, yabancı cisim hissi, kuruluk görülürse ilacın kullanımını durdurup derhal doktorunuza başvurunuz.
  5. Damlalığın ucunu eller ve göz de dahil olmak üzere hiç bir yüzey ile temas ettirmeyiniz. Eğer damlalık kirlenirse gözde enfeksiyon oluşabilir ve bu durum görme kaybına kadar varacak ciddi hasarlara sebep olabilir.
  6. Bu ilaç gebelik ve emzirme dönemlerinde kullanılabilir.

 

Cellufresh Tek Dozluk Göz Damlası ‘nın kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. Başınızı arkaya doğru hafifçe kaldrınız, alt göz kapağını aşağıya doğru çekip, yukarıya bakınız. Damlayı damlatınız ve göz kapağınızı kapatınız. Damlayı damlatırken parmağınızı gözünüzün iç kenarına hafifçe bastırınız. Yaklaşık bir dakika böyle beklemelisiniz. Böylece damlanın gözyaşı kanalından içeri akması engellenmiş olacaktır. Eğer aynı göze birden fazla damla damlatacaksanız, bu işlemi beş dakika ara ile tekrarlayınız. Damlayı iki gözünüz içinde uygulayacaksanız aynı işlemi diğer gözünüze de aynı şekilde uygulayınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Gözde geçici yanma hissi olarak hafif yan etki görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Karmeloz sodyum (Sodyum karboksimetilselüloz)

İlaç Marka İsmi:  Cellufresh Tek Dozluk Göz Damlası

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir