BUDIAIR JET 200 mcg İnhalasyon Çözeltisi

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Budesonid ‘dir.  BUDIAIR JET 200 mcg İnhalasyon Çözeltisi, vücutta iltihabi durumlara yol açan maddelerin salınmasını engelleyerek çalışır. Akciğerlerde küçük hava yollarındaki iltihabı azaltarak solunum yollarını açık tutar ve astım belirtilerini azaltır. Yetişkinlerde ve 6 yaş üzeri çocuklarda astımın uzun süreli tedavisinde ve yetişkinlerde kronik tıkayıcı bronşit tedavisinde kullanılır. Düzenli kullanımı astım ataklarının önlenmesine ve nefes alma problemlerinin hafifletilmesine yardımcı olur.

BUDIAIR JET 200 mcg İnhalasyon Çözeltisi Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. BUDIAIR, yetişkinlerde ve 6 yaş üzeri çocuklarda astımın uzun süreli tedavisinde ve yetişkinlerde kronik tıkayıcı bronşitin tedavisi için kullanılmaktadır.
  3. Tüberküloz tedavisi görüyorsanız ya da daha önce tüberküloz geçirdiyseniz;  kullanmaya başlamadan önce doktorunuza söyleyiniz.
  4. Başlamış olan astım krizi anında kullanmayınız. Başlamış olan astım krizi tedavisi için daha hızlı etkisi olan inhalasyon ilaçları kullanılmalıdır.
  5. Kullanımı sırasında kalp atışlarında artış, nöbetler, uykusuzluk, huzursuzluk, mide bulantısı, kusma, baş ağrısı durumlarından herhangi biri  görüldüğünde  doz ayarı yapılabilmesi için acilen doktorunuzu arayınız.
  6. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

BUDIAIR JET 200 mcg İnhalasyon Çözeltisi‘nin Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
  2. Derin bir nefes veriniz ve ağızlık kapağını ağzınıza yerleştirerek dudaklarınızı sıkıca kapatınız. İşaret parmağınızla kaba yukarıdan bastırırken derin bir soluk alınız ve nefesinizi mümkün olduğunca uzun bir süre tutunuz. Daha sonra normal nefes alıp veriniz. Bu işlemi  doktorunuzun önerdiği dozlarda tekrarlayabilirsinz.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Öksürük, ağız ya da boğazda enfeksiyon (örneğin, ağızda pamukçuk) yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Budesonid
İlaç Marka İsmi: BUDIAIR JET 200 mcg İnhalasyon Çözeltisi

BUDIAIR JET 200 mcg İnhalasyon Çözeltisi Kullanma Talimatı


budiair-jet-200-mcg-inhalasyon-cozeltisi-kullanma-talimati

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir