BETASERC 16 mg Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Betahistin dihidroklorür‘ dür. BETASERC 16 mg Tablet, iç kulağın kan dolaşımını düzenleyen, sıvı basıncını azaltan bir ilaçtır. BETASERC, iç kulak ile ilgili bulantı ve kusmanın da eşlik ettiği şiddetli baş dönmesi nöbetleri (Vertigo), kulağın ses duyma özelliğini tamamıyla ya da kısmen kaybetme, kulak çınlaması belirtileri ile karakterize meniere hastalığı tedavisinde kullanılmaktadır.

BETASERC 16 mg Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. BETASERC, iç kulaktaki kan dolaşımını düzenleyerek, basınç birikimini azaltır.
 3.  Tedaviye erken dönemde başlamanız, hastalığın ilerlemesinin ve hastalığın ileri dönemlerinde oluşabilecek işitme kaybının  önlenmesi açısından önemlidir.
 4. BETASERC tedavisinde  iyi etkileri görmeye başlamanız birkaç haftayı bulabilir, en iyi  sonuçlar bir kaç aylık tedaviden sonra görülür. BETASERC ‘i düzenli bir şekilde atlamadan kullanınız.
 5. Eğer böbrek üstü bezi tümörü ya da önceden geçirilmiş mide ve bağırsak ülseri rahatsızlığı öyküsü veya bronşiyel astım gibi tıkayıcı hava yolu hastalığı varlığında BETASERC ilaç kullanılmadan önce hekimle bu konular görüşülmelidir.
 6. •18 yaşından küçük hastalara BETASERC verilmemelidir.
 7. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde bu ilacın kullanılıp kullanılmayacağı henüz kesinlik kazanmamıştır. Bu durumda BETASERC tableti hekime danışmadan kullanmayınız.

BETASERC 16 mg Tablet‘ in Kullanım Şekli :

 1. Hekiminiz  BETASERC ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka hekimin direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, vücudunuza zarar verir.
 2. İlacınızı yemek öncesi veya sonrası ya da yemeklerle birlikte yutabilirsiniz.  BETASERC  ilacın tok karnına yutulması midenize  zarar verme riskini azaltır.
 3. Yetişkinlerde günlük tavsiye edilen BETASERC dozu: Hekim tarafından başka türlü tavsiye edilmedikçe  günde 3 kere yarım veya 1 tane 16 mg lık tablet tavsiye edilir.
 4. İlacınızı her gün aynı saatlerde kullanmaya özen gösteriniz.

İlacın Olası  Yan Etkileri :

 1. BETASERC kullanıldıktan sonra karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik, kurdeşen gibi bir durumda acilen hekiminizi bilgilendiriniz.
 2. BETASERC kullanımına bağlı hafif şekilde mide şikayetleri yan etki olarak görülebilir.

İlaç Etken Maddesi: Betahistin dihidroklorür
İlaç Marka İsmi: BETASERC 16 mg Tablet

BETASERC 16 mg Tablet kullanma talimatı


Betaserc-16-mg-Tablet-İlaç-Prospektüsü

BETASERC 16 mg Tablet kısa ürün bilgisi


BETASERC 16 mg Tablet kısa ürün bilgisi

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir