Auschwitz Kütüphanecisi PDF indir

Auschwitz Kütüphanecisi PDF indir, Auschwitz Kütüphanecisi kitabı 9786052998632 sayfadan oluşmakta ve Karton Kapak boyutundadır. Auschwitz Kütüphanecisi kitabının kapağı ise TÜRKÇE özelliğine sahiptir. La bibliotecaria de Auschwitz dilinde yazılmış olan Auschwitz Kütüphanecisi kitabını 10.02.2020 numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. Auschwitz Kütüphanecisi kitabını PDF indir.

Auschwitz Kütüphanecisi PDF

Auschwitz Tutsağı Dita Kraus’un Gerçek Yaşam Öyküsüne Dayanan, Dünyadaki En Küçük –Ve En Tehlikeli– Kütüphanenin Hikâyesi 
14 yaşındaki Dita, Auschwitz’de Naziler aracılığıyla esir alınan birden fazla tutsaktan biridir. Anne babasıyla birlikte Prag’daki Terezin gettosundan alınan Dita, kampta rutin yaşamın bir parçası durumuna gelen dehşet ve korkuya uyum sağlamaktadır. 
Çocuklar ve ailelerin bir arada kalmasına izin verilen 31. blokta mahkûmlar gizli bir okul kurmuştur fakat kitapların kesinlikle yasak olduğu kampta, attıkları her adıma dikkat etmeleri gerekir. Alman asıllı bir Yahudi olan blok sorumlusu Fredy Hirsch, bir gün Dita’ya mahkûmların muhafızlardan gizleyerek içeri soktukları kıymetli sekiz kitaptan bahseder ve ondan bu kitaplarla ilgilenmesini, onları korumasını ister. Daima sayfaların ve içinde barındırdıkları farklı hayatların büyüsüne kapılmış olan Dita bu teklifi hiç düşünmeden kabul eder ve Auschwitz’in kütüphanecisi olur. 
Şiddete, kötülüğe ve en mühimsi korkuya boyun eğmeyen, korkunç savaş ortamında tek silahı kitaplar olan bireylerin cesaretine, gücüne ve hiç kaybetmedikleri umuda dair bir direniş öyküsü. 
 
 
 “Aklınızdan çıkaramayacağınız, yürek parçalayan bir roman.”                                                                                                             
Publishers Weekly 
 
“Ölüm kamplarında yaşanan akıl almaz vahşeti inkâr etmek olabilecek değil ama yine de umut dolu bir öykü.”                                          
Kirkus Reviews 
 
 “Elie Wiesel’ın Gece romanı ve Anne Frank’ın Hatıra Defteri’yle birlikte önerilecek bir roman ve bir kere okundu mu asla unutulmayacak satırlar. Yahudi Soykırımı’nın özgün, çarpıcı bir biçimde yeniden aktarımı; genç yetişkin kitapları koleksiyonu arasında mutlaka yer almalı.”                                                                                                                                                                            School Library Journal 
“Tıpkı Markus Zusak’ın Kitap Hırsızı’nda olduğu gibi, iyi düşünülmüş temasıyla, duygusal açıdan içinizi acıtacak bir okuma deneyimi sunan, çok yönlü bir roman. Yahudi Soykırımı zamanında yaşananlara ışık tutacak kuvvetli ispatlardan biri.”                     
Booklist 
Auschwitz Kütüphanecisi, hüzünlendiren, ilham verici bir sanat eseri.”                                                                                                         
Shelf Awareness 
“Iturbe’nin olağanüstü anlatımı, okurun, Auschwitz’de günlük yaşamı oluşturan şeylerle ilgilenirken öte yandan da kütüphanenin kitaplarını dağıtıp saklayarak her şeyi riske atan Dita’nın öyküsüne dalıp gitmesini sağlıyor.”                                                                           The Horn Book 

Auschwitz Kütüphanecisi Özeti

Auschwitz Kütüphanecisi Pdf Oku

Auschwitz Kütüphanecisi Pdf indir

pdf indirme butonu

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gaziantep escort